Любимая общага

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Боська
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 724
ЗарэгістраваныCOLON 20.10.2005 0:37
АдкульCOLON з-пад Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Боська » 09.02.2007 22:13

мне таксама не ўсё роўна, як будуць адчуваць сябе мае сябры. але калі засялаецца да 5ага курсу такая вось 1курсніца і пачынае наводзіць свае парадкі, вы мяне тут выбачайце... я б і сам такую на месца паставіў бы.
я некалі таксама быў першакурснікам, але ў мяне такіх пытанняў ніколі не ўзнікала, бо я заўсёды ўмеў знаходзіць кампраміс, а не выпедрываўся і не лез на ражон.
сор должен сидеть в избе (с)

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
ЗарэгістраваныCOLON 11.12.2006 11:13
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 10.02.2007 21:25

да, действительно, не трудно найти компромисс, когда разговариваешь с нормальными людьми.. А вот, когда разговор начинается словами:" Кто разрешил тебе поставить здесь свою кровать"... Знаешь ли, как то не очень верится в желание собеседника вообще с тобой разговаривать, не то чтобы компромисы искать..
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

Bortnushka
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 123
ЗарэгістраваныCOLON 17.12.2006 20:22

Паведамленне Bortnushka » 11.02.2007 22:57

Я перебрала все в уме, но так и не представила себе, что мне такое ужасное должны сделать, чтобы я накапала опер.отряду.....
А я люблю кошаков.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 13.02.2007 18:56

2Бартнушка
Перабіраць трэба не ў галаве, а жыцці.
2Палавіна
Некалькі разважанняў аб гісторыі самакіравання.
Я жыў у інтэрнаце з 1991 па 1996 годы, застаў людзей, якія яшчэ памяталі Балашэнку студэнтам. У мой час студсавет ужо канаў. Праўда і я сам быў у ім. Але папаў вельмі цікава. Прышла камендант у лістападзе, на кухні (як і зараз) бардак. Зайшла да нас і папрасіла вынесці смецце. Я меў праблемы з атрыманнем інтэрнату. Спачатку мяне засялілі у адзін пакой, ключ далі ад іншага. 2 і 4 курсы былі на бульбе і практыцы, я жыў у трэцім пакоі. А ў кастрычніку пачаліся праблемы, дзе жыць, бо знайсці адную мову з 4-нікамі не атрымалася. Вінаваты быў сам, бо як Бартнушка ўяўляў жыцце толькі ў галаве, а не напрактыцы. Але дзякуючы аднаму з 4-нікаў (наколькі я разумею, ён таксама меў схожыя праблемы і увайшоў у маю сітуацыю) быў заселены ў іншы пакой АДЗІН. Гэты пакой хтосьці з кіраўніцтва трымаў як "рэзэрвовы". Я хутка знайшоў сабе суседа, якому цётка раіла хутчэй з'ехаць.
Таму каменданту адмовы не было. Глянуўшы на нас, а мы яшчэ і на вахце пасядзелі, яна прапанавала нам быць у студсавеце. Што мы рабілі, хадзілі і назіралі як выносілі бачкі (самі таксама). Але было цяжка "звяртацца" да старэйшых курсаў. Ніякага дачынення да актаў не мелі, а потым на трэцім я выйшаў, была "гульня", супраць мяне гуляў вячэрні камендант і я выйшаў (дзякуй Богу).
Але ў наш час юрфак пачынаў ўжо фарміравацца школьнікамі, гэта ўжо з курса Пратасавіцкага. А раней былі стажнікі, хто працаваў, быў у войску, карацей бачыў жыцце.
Разумееце, Палавіна, гэтыя вопытныя людзі маглі зрабіць самакіраванне, яшчэ быў камсамол - рэальная сіла. Яшчэ былі афганцы - вельмі спецыфічны кантынгент, я іх застаў. Таму такія людзі і пілі, але разбіраліся ціха і паміж сабой. Оператрад быў патрэбны, каб кантраляваць гасцей на нашых дыскатэках. Дарэчы да майго 4-го іх круцілі кожную пятніцу-суботу-нядзелю з 23 да 4, але пад адказнасць жакея. Потым я жыў незалежна, прытрымліваючыся пэўных правіл (выносіў смецце, акрамя 5 курса, сядзеў на вахце), меў добрыя адносіны з вахцерамі, але не высокім кіраўнітвам. Таму мог прыйсці ў любы час ночы, але вось высяліцца прышлося адразу (бо камендант не жадала працярваць час пражывання, яе права, я веў так як лічыў патрэбным, яна таксама). Каб паводзіны (усе было ветліва і прыстойна) былі іншыя (падарункі, увага, дарэчы яна вышла замуж за хлопца на год малодшага, які жыў у нас), то мог бы жыць і да верасня.
Потым прышлі школьнікі, згінуў камсамол, увялі нікому непатрэбных сацыяльных педагогаў, якія пачалі рабіць выяву бурнай працы, і пачаўся бардак. І я згаджуся з тым, што ў студсавет могуць ісці кар'ерысты, бо інтэрнат патрэбны ўсім. Бо зараз ў інтэрнаце большасць месцаў займаюць ільготнікі, іншым трэба сур'езная падстава. Думаю, што калі інтэрнат будзе больш сур'езна ставіцца да выбараў, то можа быць і іншы студсавет, але трэба будзе ўсе роўна кідаць піць, або рабіць гэта ціха.

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 10:50
АдкульCOLON Черррнобыльские вересковые пустоши. 315 км. на юго-восток... на Истинный Полдень.
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 19.02.2007 15:30

Пост удалён. Имхо.
Апошні раз рэдагавалася 1 Moorray, усяго рэдагавалася 11 раз(а).

BessuSHka
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 4
ЗарэгістраваныCOLON 08.01.2007 21:36

Паведамленне BessuSHka » 16.03.2007 17:45

Кто в армии не служил должен жить в общаге :evil:

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 16.03.2007 18:31

Да нет, здесь другие порядки.. Общага и армия.. Одно другому не мешает)))
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
АдкульCOLON Черррнобыльские вересковые пустоши. 315 км. на юго-восток... на Истинный Полдень.
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 17.03.2007 12:49

BessuSHka пісаў(а)COLONКто в армии не служил должен жить в общаге :evil:
Не вижу связи... :(

BessuSHka
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 4
ЗарэгістраваныCOLON 08.01.2007 21:36

Паведамленне BessuSHka » 18.03.2007 17:52

Общага, как и армия, - школа жизнь, выживает сильнейший

MurZik
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 19.12.2006 1:30
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне MurZik » 18.03.2007 18:11

BessuSHka пісаў(а)COLONОбщага, как и армия, - школа жизнь, выживает сильнейший
Ерунда!ТУТ живут НОРМАЛЬНЫЕ(!!!!!!!!) люди,которые получают высшее образование(или уже получили).Что это своеобразная школа-не спорю,но,что значит выживают?Просто живем,учимся,общаемся......
Это же не зона военных действий!
Лично я люблю свою четверку,несмотря ни на что.И не стоит слушать тех,кто просто не может уживаться с людьми.Они будут такими не только в общаге,но и в дальнейшей жизни.Думаю,что со всеми возможно найти общий язык,хоть порой этэ очень сложно.Знаю тех,кто с первого дня заселения ноет о том,как тут плохо.Мне их жаль...

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 18.03.2007 21:48

Люди - они везде люди. Есть хорошие, есть неочень.. Но здесь по-мойму число вот таких "неочень" как-то превысило лемит.

MurZik
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 19.12.2006 1:30
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне MurZik » 19.03.2007 1:12

пост удален.
Апошні раз рэдагавалася 1 MurZik, усяго рэдагавалася 1 раз(а).

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 19.03.2007 2:37

гыгыгы... не думаю, мурзик, что вы в курсе всех людей, которые меня не устраивают.. Даже в том, кого назвали, допустили ошибки.. И продолжить врядли сможете. А в целом вы сама корректность, наверное, узнали себя в предыдущем посте :D

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 19.03.2007 17:44

Пост удалён. Имхо.
Апошні раз рэдагавалася 1 Moorray, усяго рэдагавалася 11 раз(а).

mira
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 422
ЗарэгістраваныCOLON 05.08.2005 20:05
CONTACTCOLON

Паведамленне mira » 19.03.2007 22:57

MurZik пісаў(а)COLONИ не стоит слушать тех,кто просто не может уживаться с людьми.Они будут такими не только в общаге,но и в дальнейшей жизни.Думаю,что со всеми возможно найти общий язык,хоть порой этэ очень сложно.Знаю тех,кто с первого дня заселения ноет о том,как тут плохо.Мне их жаль...
+1

Мур, не надо говорить так о всех людях! У тебя есть друзья, и мы никогда не оставим тебя в трудную минуту! А злые и подлые - они всегда злые и подлые! Будем надеяться, что они опомнятся, потому что зло никогда не остается безнаказанным! Им тоже это может когда-нибудь аукнуться!
Выше нос! Не грусти! ;)

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей